Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Imeline India – Sadananda Singh esitab kommenteeritud katkendeid India eeposest

Teisipäeval, 28. juunil 2011 kl 17 esitab Sadananda Singh (Manipur, India) Tartus Eesti Kirjandusmuuseumi saalis (Vanemuise 42) kommenteeritud katkendeid india eeposest „Mahābhārata“.
Manipur on Kirde-India osariik, mille ühiskonnas põimuvad hinduistlikud mõjutused ning tiibeti-birma põlisrahvaste traditsioonid. Manipuri kultuuris on olulisel kohal kangelaseepose esitustraditsioon Wari Leeba, mis tähendab otsesõnu jutu esitamist – religioosseid lugusid nagu „Mahābhārata“ ja „Rāmāyana“ esitatakse rituaalsete etenduste käigus, publiku soovil kas täielikult või osaliselt.
Sadananda Singh on Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule osakonnas end täiendav külalisdoktorant, kes valmistab ette väitekirja oma rahva kangelaseeposest. Ühtlasi on Sadananda Singh vastava eepilise traditsiooni kandja, kes on esitust õppinud professionaalse guru juures üle kümne aasta.
Üritus kestab 2,5 tundi ning toimub vaheaegadega. Esinemine jäädvustatakse Eesti Rahvaluule Arhiivi kogude tarvis. Kuna eepose esitamine on interaktiivne protsess, kus traditsiooniliselt osaleb ka kuulajaskond, on oodatud kõik huvilised.
Üritust toetab Eesti Kultuurkapital ning see on tasuta.
Lähem info:
Ergo-Hart Västrik, Tartu Ülikool, eesti ja võrdleva rahvaluule osakond, tel. 55 38703, 7376 214
Risto Järv, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahvaluule Arhiiv, tel. 51 904 371, 7377 732

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO