Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

„Vana Kannel X. Paide ja Anna kihelkonna regilaulud“ esitlus

6. märtsil kell 17.30 esitletakse Järvamaa Muuseumis Eesti folkloristika suurväljaannet „Vana Kannel X. Paide ja Anna kihelkonna regilaulud“
Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv ja Järvamaa Muuseum kutsuvad huvilisi osa saama Eesti rahvaluuleteadlaste suurprojekti, sarja Monumenta Estoniae Antiquae vastilmunud köite "Vana Kannel X. Paide ja Anna kihelkonna regilaulud" esitlusest.
Jakob Hurda poolt ligi 125 aastat tagasi algatatud eesti regilauluväljaannete seeria on jõudnud kümnenda köiteni.
Põhjalikku ettevalmistust nõudva teose igas köites avaldatakse kõik sellest piirkonnast talletatud rahvalaulud. 655-leheküljeline Paide ja Anna köide on Järvamaalt esimene ning tähelepanuväärne ka selle poolest, et varem on ilmunud peamiselt Eesti äärekihelkondade laulud.
Väljaande sissejuhatuses on põhjalikult tutvustatud kihelkondade ajalugu, laulude murdekeelt, kohalikku vanemat laulutraditsiooni, laulude kogujaid ja laulikuid. Esmase ülevaate raamatust leiab pdf-failist lehel http://www.folklore.ee/kirjastus/?raamat=32.
Materjali koondas ja raamatu koostas Eesti tuntumaid regilaulu-uurijaid Ottilie Kõiva, kes ise on pärit Anna kihelkonna Nurme külast. Viisideosa koostajaks on Eesti Rahvaluule Arhiivi teadur Janika Oras.
Väljaanne ilmus Eesti Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumi ning Haridus- ja Teadusministeeriumi toel.
Esitlusel tutvustatakse väljaannet, tänatakse abilisi, kingitakse raamat kõigile Järvamaa koolidele ning võetakse üles viisid kohalike rahvamuusikute eestvedamisel.

Lähem info: Risto Järv, risto@folklore.ee, tel. 51904371
Valev Väljaots, valev@jarvamaamuuseum.ee, tel. 5157105

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO