Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

EV Presidendi rahvaluule kogumispreemiate pidulik kätteandmine

Emakeelepäeva eelõhtul, 13. märtsil teeb Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv kokkuvõtteid 2011. aasta kogumistööst. Kell 16 toimub Eesti Kirjandusmuuseumis pidulik aktus, kus Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves annab üle 2011. aasta rahvaluule kogumispreemiad.
Tutvustatakse kolme uut rahvaluuleväljaannet: "Vana Kannel X. Paide ja Anna kihelkonna regilaulud", koostajad Ottilie Kõiva ja Janika Oras; "Eesti parmupill", koostaja Cätlin Jaago, ning "Siberi setode laulud", koostajad Andreas Kalkun ja Anu Korb.
Eesti Vabariigi Presidendi rahvaluulepreemia on rahaline autasu, mis on mõeldud rahvaluulearhiivi vabatahtlike kaastööliste tunnustamiseks. Preemia eelkäijaks on aastatel 1935-1940 jagatud Riigivanema autasu parimatele rahvaluulekogujatele.
Möödunud aastal täienesid Eesti Rahvaluule Arhiivi kogud nii vabatahtlike pärimusekogujate saadetiste, õpilaste ja tudengite töö kui ka TeateTantsu kogumisaktsiooni tulemusena. Ühtekokku lisandus üle 8000 lk materjali, peale selle rohkelt heli- ja videosalvestusi ning fotosid nii vanematel kui kaasaegsetel kandjatel.
Ürituse teises osas esitletakse Iivi Anna Masso ja Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese raamatut "Omal häälel" (kirjastus "Tänapäev"). Iivi Anna Masso kirja pandud kõneluste eesmärgiks on tutvustada Toomas Hendrik Ilvest kui riigimeest ja mõtlejat, aga ka kui inimest ja huvitava taustaga eestlast.
Info ürituse kohta: Risto Järv (7377 732) ja Astrid Tuisk 87377 737) või e-postiga era[att]folklore.ee.
Info raamatu "Omal häälel" kohta: kirjastus Tänapäev (6691 890) või e-postiga tnp[att]tnp.ee

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO