Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Rahvusvaheline sümpoosion "Üleloomulikud kohad"

4.-7.06.2012 toimub Tartu Ülikoolis rahvusvaheline folkloristika sümpoosion "Üleloomulikud kohad" . Selle korraldavad koostöös Kultuuriteooria Tippkeskusega (CECT) TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakond, skandinavistika osakond ning Tartu Nefa rühm.
Sümpoosion jätkab Põhjamaade, Baltikumi ja keldi folkloristide ühiskonverentside sarja, mis sai alguse 1988. aastal Dublini Ülikoolis. Järgnesid konverentsid Galway (1991), Kopenhaagenis (1993), Dublinis (1996) ja Reykjavikis (2005).
Tartu sümpoosionil tulevad lähema vaatluse alla inimese ja keskkonna suhted rahvapärimuses, usundiliste juttude teispoolsus ning muistendižanr laiemalt. Kirjalikest allikatest keskendub tähelepanu Skandinaavia saagadele. Lisaks Põhja-Euroopa pärimusele on ettekandeid ka Aasia jt kultuuripiirkondade folkloorist.
Sümpoosioni korraldamist toetavad Eesti Teadusfond, Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Euroopa Sotsiaalfondi kaudu, Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Kuninglik Gustav Adolfi Akadeemia ja Tartu Kultuurkapital.
Sümpoosioni programm ja teesid: http://www.ut.ee/folk/index.php/en/events/295
Kuulajad on oodatud.
Lisainfo: Pihla Siim, tel 737 6256, pihla.siim@ut.ee; Ülo Valk, tel 737 5310, ulo.valk@ut.ee

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO