Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Eesti Rahvaluule Arhiiv 85

Eatu ja elav folkloor kuulub tänagi lahutamatult meie igapäevaellu, vajab kogumist ja kaasaegseid hoiutingimusi.
Eesti Rahvaluule Arhiivi 85. sünnipäevale pühendatud rahvusvaheline konverents „Arhiivid ja kogukonnad“ toimub 24.-25. septembrini Eesti Kirjandusmuuseumis.
Konverents keskendub arhiivide ja rahvaluulekogujate suhetele, digitaalsete arhiividega seotud küsimustele, kogumistöö probleemidele, erinevate ajastute mõjule rahvaluulekogude ning kogumispõhimõtete kujunemisel ja kujundamisel. Esinevad teadlased Eesti Kirjandusmuuseumist, Eesti Ajalooarhiivist, Eesti Rahva Muuseumist, Tartu Ülikoolist ja Tallinna Ülikoolist, samuti astuvad üles külalisettekandjad Soomest, Venemaalt, Lätist ja Leedust. Konverentsi esimese päeva ettekanded on eesti, teise päeva ettekanded inglise keeles.
Konverentsi raames esitletakse 24. septembril Mall Hiiemäe raamatut „Virumaa vanad lastemängud“ ja Ingrid Rüütli raamatut „Eesti uuema rahvalaulu kujunemine“ ning kuulutatakse välja uus kogumisvõistlus „Minuga juhtus üks naljakas lugu“.
Eesti Kirjandusmuuseumi saalis on septembri lõpuni avatud fotonäitus „Naljakaid stseene ja lõbusaid fotoallkirju ERA fotokogust“.
85-aastane rahvaluulearhiiv loodi 1927. aastal Jakob Hurda ja teiste varasemate rahvaluulekogude baasil rahvusliku keskarhiivina.
Rahvaluulearhiivi jätkuvaks missiooniks on hea seista eesti rahvaluulekogude säilitamise, aga ka nende pideva täiendamise, kättesaadavaks tegemise, tutvustamise, uurimise ja publitseerimise eest.
Konverentsi kava ja teesid on kättesaadavad aadressil http://www.folklore.ee/era/pub/files/ERA85teesid.pdf

Lähem info: Ave Goršič: avetupits@folklore.ee, 51 76 643,
Risto Järv: risto@folklore.ee, 51 904 371

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO