Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Eesti Kirjandusmuuseumi aastaraamat "Universumit uudistades" on lugejatele avatud

17. ja 18. detsembril 2009. aastal toimus Eesti Kirjandusmuuseumi saalis 53. Kreutzwaldi päevade teaduslik konverents, mille ettekanded olid seotud samal aastal tähistatud rahvusvahelise astronoomia-aastaga. Valimik selle konverentsi ettekandeid on koondatud Eesti Kirjandusmuuseumi aastaraamatusse. Astronoomia-aasta juhtlause "Uudista universumit!" kutsus tutvuma uuemate teadusavastustega, meenutama astronoomia ajalugu, värskendama teadmisi tähistaevast ja imetlema vaatepilti meie pea kohal.
Astronoomial on Eestis vägagi pikk ajalugu, universumi uudistamise kirjalikke jälgi ja sellega seonduvat teabejagamist on teada mitmesaja aasta tagant. Umbkaudu sama vana on rahvaastronoomia kogumise ja uurimise väärikas ajalugu, mis algab ligikaudu samal ajal Jakob Hurda palvega kirjutada üles rahvaluulet. Kuna etno- ja arheoastronoomia on üks Eesti Kirjandusmuuseumis viljeldavatest uurimissuundadest, siis loodetavasti pakub aastaraamat "Universumit uudistades", mille geograafiline, teaduslik ja ajaline mõõde ulatub tänasest päevast tuhandete aastate taha huvilistele silmaringi laiendavat uut teavet.
Raamatu autorid on Jaan Einasto, Andres Kuperjanov, Peeter Espak, Yuri Berezkin, Mare Kõiva, Enn ja Tiiu Ernits, Mall Hiiemäe, Õnne Kepp, Raivo Kalle ja Renata Sõukand, Aado Lintrop.
Väljaanne on varustatud DOI-numbritega ja loetav aadressil http://www.folklore.ee/rl/pubte/ee/araamat/2009/sisuk.htm

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO