Linnu nimepanek

Pealkiri

Linnu nimepanek

Tekst

Lapsed istuvad ritta, ainult kaks jäävad püsti. Üks on see, kes paneb istujale salaja linnunimesid, ja teine see, kes kuulab päält.
Kui nimed kõigile pandud, siis hakkab kuulaja ütlema linnunimesid ja kelle nime ta kätte saab, see peab kohe püsti tõusma ja ümber millegi eseme, näiteks ümber kivi jooksma. Nimepanija on nüüd ringi sees, mis on tõmmatud umbes neli meetrit kivist eemale. Kui kuulaja kellegi nime teada saab, siis läheb kuulaja nimepanija juurde ja küsib, kui palju see lind maksab. Nimepanija ütleb siis mingi arvu ja kuulaja lööb talle niimitu laksu peo pääle, kuipalju see lind maksis. Siis kuulaja hakkab „lindu“ ümber kivi taga ajama. Kui tagaajaja jookstes linnu kätte saab, siis saab ta endale, aga kui lind nimepanija juurde jookseb, siis saab teine ta endale.
Kui kõigi nimed ära öeldud, siis hakatakse kahe kompanii vahel jõudu vedama; kumb järele annab, see kaotab. Jõuvedu sünnib nii: ühes otsas on nimepanija oma alamatega ja teises otsas kuulaja oma alamatega. Peremehed hakkavad teineteise kätest kinni ja linnud koonduvad peremehe seljataha. Kui kõik korras, hakkab jõuvedu: kumb pool tõmmates järele tuleb, see kaotab.

Täisviide

ERA II 95, 57/8 (13) < Kihnu khk. ja v., Rootsi k., Tika t. – Mihkel Uuetoa, Kihnu algkooli õpilane (1935)

Maakond

Kihelkond

Kihnu