Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Meeldetuletus. Kutsume ettekandega osalema 18.-22. septembrini toimuval konverentsil „Loodus ja kultuur rituaalides, narratiivides ja uskumustes“

18.–22. septembril 2022 Tartus toimuv rahvusvaheline konverents „Balkan ja Balti riigid ühendatud Euroopas: ajalugu, religioon ja kultuur“ toimub 5. korda. Seekord on meil hea meel teatada, et üldteema on "Loodus ja kultuur rituaalides, narratiivides ja uskumustes".
Kliimamuutused, suhtumised loodusesse, jätkusuutlikkus on kogu maailma retoorika keskmes. Looduse ja kultuuri uurimine on kujunenud laiaulatuslikuks interdistsiplinaarseks valdkonnaks, kus humanitaar- ja sotsiaalteadused teevad koostööd keskkonnauuringute, terviseteadlaste jt, juhindudes J. Igoe, W. Dressleri, E. Kohni, E. Marrise, B. Büscheri, R. Fletcheri, S. Toncheva jt ideedest. Temaatika on mitmekülgselt esindatud paljudes folkloorižanrides, kalendrikommetes, uskumustes, elutsükli-kombestikus, rahvausundi praktikates, keeles jm.
Tähtajad:
Teesid – 30. mai.
Teated teeside vastuvõtmise kohta – 30. juuni.
Teine ringkiri – 15. juuli.
Keeled: Konverentsi töökeeled on inglise ja vene keel.
Kavatseme avaldada konverentsi ettekanded (pärast toimetamist ja eksperdihinnangut) meie ajakirja „The Yearbook of Balkan and Baltic Studies“ eriväljaandes, mille indeks on SCOPUS (https://www.folklore.ee/balkan_baltic_yearbook/YBBS) jm väljaannetes.
Toimumiskoht:
Konverents toimub Eesti Kirjandusmuuseumis, Vanemuise 42, Tartu.
Loodame, et praegune olukord võimaldab konverentsi toimumist kohapeal, kuid on ka online- ja/või hübriidformaadi võimalus.
Vaata lähemalt temaatika jm kohta konverentsi veebilehelt https://www.folklore.ee/rl/fo/bbs/2022 ja küsimuste korral võtke julgelt ühendust: bbs5@folklore.ee
Konverentsi toetavad: Eesti-uuringute Tippkeskus, Folkloristika osakond Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Teaduste Akadeemia, Bulgaaria TA Etnoloogia ja folklooriuuringute instituut koos Etnograafiamuuseumiga, Bulgaaria Teaduste Akadeemia. International Society of Balcan and Baltic Studies.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO