Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

SIEFi 16. kongressil on Eesti etnoloogia ja folkloristika hästi esindatud

7.-10. juunini peetakse Brnos Masaryki ülikoolis Rahvusvahelise Etnoloogia ja Folklooriühingu (Société Internationale d´Ethnologie et de Folklore) 16. kongress.
Ühendavaks teemaks on seekord elu ebakindlates oludes.
Eesti rahvuskultuuri uurivate asutuste ning ülikoolide humanitaarteadlased on koostanud mitu sisukat paneeli, osalevad diskussantidena ning ettekannetega. Liisi Laineste (koos Coppélie Cocqiga) on kokku pannud digitaalseid eluavaldusi uuriva ploki, kus Anastasiya Fiadotava peab ettekande poliitilistest meemidest Eestis aastal 2022. Samas paneelis astub üles ka Marju Raju Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast. Ta jagab oma tähelepanekuid eesti Facebooki-grupi Daily Poirot põhjal.
Hiljaaegu Eesti folkloristika aastapreemiaga pärjatud Anastasiya Astapova on poliitiliste kriiside ajastu kuulujutu-uuringute paneeli üks korraldajatest. Tema ühisettekanne koos Maili Pildiga on pühendatud vandenõuteooriate paljastamisele sotsiaalmeediagrupis.
Ajalooliste kultuuriuuringute rahvusvahelisse töögruppi kuulub Eestist Katre Kikas, kes räägib Brnos modernsest ebakindlusest ning 19. sajandi lõpu rahvaluulekogujate moraalsetest dilemmadest. Samas töörühmas annab Ave Goršič ülevaate folklooriarhiivist muutuste tuules saja aasta jooksul.
Mitu paneeli on pühendatud arhiividele ning nii kogude kui arhiivitöö uuele mõtestamisele. Mari Sarv räägib rahvaluulearhiivi toetuseks organiseeritud laulupeost 2020, Liina Saarlo digitaalarhiivi üksikkasutajatest ja kogukondadest, Risto Järv ja Astrid Tuisk aga ukraina meemide kogumiskeskkonnas toimuvast.
Mare Kõiva, kes juba pikka aega kuulub ühingu rituaalse aasta töörühma, arutleb puudega seotud uskumuste ja rituaalide üle. Koos Andres Kuperjanoviga on neilt ettekanne ka posthumanismi uuringute plokis.
Usundiuurijate ettekandepakkumistest on korraldajad moodustanud mitu paneeli, kus peavad ettekanded Tartu Ülikooli usundiuurijad. Ülo Valk käsitleb lugusid raskestiseletatavatest kokkupuudetest, Alexander Panchenko vaatleb apokalüptilist ontoloogiat vene õigeusu näitel postsovetlikes oludes ning Art Leete ja Valeri Sharapovi ühisettekande teemaks on komi animism.
ERMi kogumistööd ja teadust vahendavad Brnos Indrek Jääts, Marleen Metslaid ja Tenno Teidearu. Toidu-teemalises paneelis on ettekanne Ester Bardonelt ja Anu Kannikeselt.
Lähemalt kongressi koduleheküljel.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO