Meedia, publikatsioonid 

2000. aastal Eesti Kirjandusmuuseumiga ühinenud Eesti Keele Instituudi folkloristika osakonna meedia- ja väljaannete töörühm jätkas 1947 alustatud akadeemilise perioodika, aastaraamatute ja tekstikriitiliste väljaannete ettevalmistamist ja avaldamist, olles maailmas esimeste akadeemiliste väljaannete on-line kirjeastajate seas. 2007. aastal loodi EKM FO meedirühma, EKM osakondade esindajate ja esimese Eesti humanitaarteaduste tippkeskuse Eesti Kultuuriloo ja Folkloristika Keskuse (2000-2007) initsiatiivil EKM Teaduskirjastus.

Meediarühm osaleb võimalust mööda jätkuvalt uue meedia uuringutes, kuid tema peaülesanne on teadustulemuste kasutusala laiendamine, akadeemiliste trükiste, perioodiliste sarjade, monograafiate ja tekstikriitiliste väljaannete trükiettevalmistustööd. Väljaanded ilmuvad mitmes keeles: eesti keele kõrval inglise, vene, udmurdi, komi, saksa jt keeltes, kaasavad autoritena teadlasi paljudest riikidest ning on orienteeritud vaba juurdepääsuga, uudseid võimalusi kaasavate väljaannete tootmisele.

Valmistatakse video- ja audioloenguid (https://www.folklore.ee/rl/fo/loeng) ning YouTube kanalis FoMeedia (https://www.youtube.com/@fomeedia250) ning rahvusvahelise koostöö raames SIEFi töörühmaga The RITUAL YEAR korraldatakse ja jäädvustatakse The Ritual Year Seasonal Webinars (Rituaalse aasta Aastaaegade veebinare) (https://www.siefhome.org/wg/ry/seasonal_webinars.shtml). Veebinaride salvestused on meie serveris https://www.folklore.ee/ritualyear_wg. Seda kõike koordineerib ja teostab Maris Kuperjanov.

Folklore: An electronic Journal of Folklore. 1996. aastast ilmuv ingliskeelne eelretsenseeritav avatud juurdepääsuga ajakiri, mis avaldab artikleid folkloori, rahvausundi, kultuuriantropoloogia jm lähialadelt. https://www.folklore.ee/folklore

Mäetagused. 1996. aastast ilmuv eestikeelne eelretsenseeritav avatud juurdepääsuga ajakiri, kus käsitletakse rahvausundit, folkloristikat ja neile lähedasi valdkondi. https://www.folklore.ee/tagused

Incantatio. An International Journal on Charms, Charmers and Charming. Incantatio on avatud juurdepääsuga, akadeemiline elektrooniline ja trükitud ajakiri, mida annab välja ISFNR (Rahvusvahelise Rahvajuttude Uurimise Ühingu Loitse, loitsijaid ja loitsimist uuriva töörühma komitee ning mida toetab ELM Teaduskirjastus. (https://ojs.folklore.ee/index.php/incantatio/about)

The Yearbook of Balkan and Baltic Studies. Eelretsenseeritav avatud juurdepääsuga rahvusvaheline ingliskeelne koostööajakiri, mis avaldab originaaluuringuid Balkani ja Baltikumi piirkonna kohta. (https://www.folklore.ee/balkan_baltic_yearbook/YBBS)

SATOR. Studies in Folk Belief, Mythology and Customs on enam kui kakskümmend aastat tagasi asutatud mitmekeelne aastaraamat. Täielikult avatud juurdepääsuga teadusajakiri pöörab erilist tähelepanu vähem uuritud Euraasia kultuuride ja nende mitmekesisuse uurimisele, tähelepanu on eriti soome-ugri-uurali keeli kõnelevate kogukondade kultuuridel. (https://folklore.ee/sator)

e-väljaanded – vanu ja uusi trükiseid: https://www.folklore.ee/pubte/eraamat

Tekstikriitilised monumentaalväljaanded (vanasõnad, mõistatused (https://www.folklore.ee/kirjastus/?sari=19), kõnekäänud (https://www.folklore.ee/kirjastus/?sari=24), muistendid (https://www.folklore.ee/kirjastus/?sari=12), loitsud (https://www.folklore.ee/kirjastus/?sari=23), ühe piirkonna ja koguja tekstid (https://www.folklore.ee/kirjastus/?sari=25), soomeugri jm väljaanded):
Vt https://www.folklore.ee/kirjastus/?sari=list
Vt ka sarja Reetor - uurimused lühivormide alalt (https://www.folklore.ee/kirjastus/?aastarmt=2).

TÄNAPÄEVA FOLKLOORIST - CONTEMPORARY FOLKLORE (https://www.folklore.ee/kirjastus/?sari=17)

Toimetus: Diana Kahre, Salle Kajak, Maris Kuperjanov, Andres Kuperjanov, Tiina Mällo, Asta Niinemets, Liisa Vesik,




💾    vaata ka arhiivist Meedia töörühm    💾



EKM Fo , EFI  
© 'mare 2024