Lapsepõlvemälestused

Sellel leheküljel saab tutvuda mängude ja mängudega seotud lapsepõlvemälestustega, mis on saadetud rahvaluule arhiivi 2013. aasta lastemängude kogumisvõistlusele. Kuna võistlusest võtsid osa eri vanuses inimesed, kajastavad mängud ja meenutused aega 20. sajandi teisel poolel.

Eraldi peatükkidesse on paigutatud lastemängud ja mängimisega seotud lapsepõlvemeenutused.

 

Mänge saab otsida nii mängu nimetuse, liigi kui ka tegevuse (matkimine, keerutamine, kohavahetus) kaudu. Kõiki märksõnu ehk silte näeb siit.

Tekstide all on klikitavad kohaandmed, klikkides koguja nimele, saab tutuvuda ühe koguja kõikide mängudega.

Tervikvastuseid saab sirvida siit ja mängude kirjeldusi siit.

 

 Eesti Rahvaluule Arhiiv korraldas 2013. aastal lastemängude kogumise võistluse. Lastemängude andmebaasi koostamist alustati 2013. aastal, 2014. aastal jätkati riikliku programmi Eesti keel ja kultuurimälu raames, projekt kannab nime „Lastemängude ja mängukogemuse muutumine ajas: andmebaas ja väljaanne“.

Projekti eesmärgiks on tuua teadus- ja praktiliste huviliste käibesse nii vanemad kui uuemad mängukirjeldused, mis leiduvad Eesti Rahvaluule Arhiivi kogudes.

Lehekülje koostajad:

Mall Hiiemäe, Kaisa Kulasalu, Kadri Tamm, Astrid Tuisk.

Autoriõigused: Eesti Rahvaluule Arhiiv, lapsepõlvemeenutuste autorid

Kontakt:

kratt[at]folklore.ee

Eesti Rahvaluule Arhiiv, Eesti Kirjandusmuuseum, Vanemuise 42, 51003 Tartu

Telefon: 7 377 730

Materjalide kasutamine:

Materjalide kasutamisel trükis või veebis tuleb viidata Eesti Rahvaluule Arhiivile kui allikmaterjali asukohale ja lisada igale mängule fondiviide (täisviide mängukirjelduse all). Lapsepõlvemeenutuste avaldamisel tuleb ühendust võtta ka nende autoritega (vahendamiseks kirjutage era[at]folklore.ee).

Kui kavandate andmebaasi põhjal suurema materjalikogumi avaldamist, võtke eelnevalt ühendust Eesti Rahvaluule Arhiiviga (era[at]folklore.ee, tel. 7377730).

Andmebaasile viitamine: Vanad ja uued mängud rahvaluulearhiivist. Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv. Tartu, 2013-2016. http://www.folklore.ee/ukauka.