Ukauka esileht

Andmebaas "Ukauka. Uusi ja vanu mänge rahvaluule arhiivist" eesmärgiks on koondada ning tuua lugejate ette arhiivis leiduvaid mängukirjeldusi. Samas ootame ka lugejatelt tagasisidet ning pakume võimalust jäädvustada oma mänguelamus kogumismooduli Kratt kaudu.

Leheküljele on koondatud veebiväljaanne „1001 lastemängu aastast 1935“ ning erinevatel aegadel kogutud mängukirjeldused, aga ka valik mängimisega seotud lapsepõlvemälestustest. Samuti leiab siit koroona-aja mänge ja jõulu- ja uusaastamängud.

Mänge saab otsida nii mängu nimetuse, liigi kui ka tegevuse (matkimine, keerutamine, kohavahetus) kaudu. Kõiki märksõnu ehk silte näeb siit.

Tekstide all on klikitavad kohaandmed, klikkides koguja nimele, saab tutuvuda ühe koguja kõikide mängudega. Eraldi saab sirvida ka kogusid.

Loodame lugejatele pakkuda nii uute mängude leidmisrõõmu kui heameelt vanade mängude taasavastamisest.  Muhedat mängimist!

Materjalide kasutamine:

Materjalide kasutamisel trükis või veebis tuleb viidata Eesti Rahvaluule Arhiivile kui allikmaterjali asukohale ja lisada igale mängule fondiviide (täisviide mängukirjelduse all). Lapsepõlvemeenutuste avaldamisel tuleb ühendust võtta ka nende autoritega (vahendamiseks kirjutage era[at]folklore.ee).

Kui kavandate andmebaasi põhjal suurema materjalikogumi avaldamist, võtke eelnevalt ühendust Eesti Rahvaluule Arhiiviga (era[at]folklore.ee, tel. 7377730).

Andmebaasile viitamine: Vanad ja uued mängud rahvaluulearhiivist. Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv. Tartu, 2013-2018. http://www.folklore.ee/ukauka/arhiiv.

 

Kontakt:  Astrid Tuisk astrid.tuisk@folklore.ee


Töörühma rahastus:

Riiklik programm "Eesti keel ja kultuurimälu" projekt 14-388 "Lastemängude ja mängukogemuse muutumine ajas: andmebaas ja väljaanne. (2014-2018)"

Teaduse tipp-keskus TK145 "Eesti-uuringute Tippkeskus (2015−2023)"

Institutsionaalne uurimistoetus IUT22-4 "Folkloor kultuurilise kommunikatsiooni protsessis: ideoloogiad ja kogukonnad (1.01.2014−31.12.2019)"

SF teadusteema „Folkloor ja folkloorikogud kultuurimuutuste mõjuväljas: ideoloogiad, kohanemine, kasutuskontekst“ (SF0030180s08)
HTM teaduskollektsioonid

Lehekülge toetasid:
Kultuuripärandi aasta
Eesti Kultuurkapital