Töörühmaga on seotud tuntud teadlaste ja teadlasrühmade töö: Arvo Krikmann, Asta ja Katre Õim, Anneli Baran Grzibek, Piret Voolaid, Vaina Mälk, Marje Joalaid, Rein Saukas ja paljud, kes on panustanud tüpoloogiatesse, andmebaasidesse, uurimustesse. Hetkel on aktuaalsed uued suunad: visuaalne retoorika, graffiti, vandesõnad, vanasõna-tüüpide semantiline taust.
KÕNEKÄÄNUD. Erinevatest arhiividest ja publikatsioonidest on digitaliseeritud Asta Õimu juhtimisel eesti kõnekäänud 17. sajandist-1990. aastani ja avatud kõnekäändude andmebaasina Justkui. Digitaliseerimistöö algas 1994. Andmebaasi pealt valmis originaalse lähenemisega mõisteline sõnastik FES Asta ja Katre Õimu ühistööna. Lisaks on Arvo Krikmann koostanud Asta Õimu Kõnekäänu raamatu põhjal valikulise sõnastiku.
Asta Õimu käe all valmisid kolm akadeemilist kõnekäändude köidet:
Kõnekäände on populariseeritud pisiraamatutes, loengutes jm.
MÕISTATUSED. Digitaliseerimine toimus Arvo Krikmanni juhtimisel 1990. aastast alates. Mõistatuste teemaga on töötanud Arvo Krikmann, Anne Hussar, Piret Voolaid ja Rein Saukas. Klassikalistest mõistatustest on valminud andmebaas (koostöös Jaak Krikmanniga 2012) Eesti mõistatused. Andmebaas ISBN 978-9949-490-46-2.
Mõistatustest ja nende uuematest vormidest loe lähemalt siit: Parömioloogia ehk lühivormide töörühm.
VANASÕNAD. Vanasõnade projektiga töötasid Arvo Krikmann, Anne Hussar, Rein Saukas, Luule Krikmann, Piret Voolaid. Vanasõnade akadeemiline väljaanne "Eesti vanasõnad I-V" sarjas Monumenta Estoniae Antiquae ilmus aastatel 1980-1988, nende köidetega saab tutvuda aadressil https://www.folklore.ee/rl/pubte/ee/evs.
Vanasõnadest FO teadustegevuses loe lähemalt siit: Parömioloogia ehk lühivormide töörühm.
EKM Fo , EFI
© 'mare 2024